Tokom meseca jula održaane su dve trejl trke na kojima su se na postolja popele članice ASICS FrontRunner tima Srbije

Tokom vikenda 2.7.2022. održano je treće izdanje trke Tara Ultra trail. Veliki broj ljubitelja skyrunninga i trail trčanja se okupio na Tari koja je bila domaćin trke na četiri različite staze u dužinama od 11km, 25km, 48 i 66kmnastupilo je oko 400 učesnika, a ove godine je po prvi put organizovana i dečja trka. Najduža staza od 66km sa 3300mnv se ove godine bodovala za nacionalnu skyrunning seriju Planinarskog Saveza Srbije, a ovo je ujedno i najduža staza u okviru lige za državno prvenstvo u ovoj disciplini. Domaćini su se potrudili da izmene u potpunosti stazu u odnosu na predhodno izdanje, a staza prolazi kroz neverovatne predele i vidikovce. Dragana Milanović, članica Asicsfrontrunner tima Srbije, zauzela je 3.mesto u apsolutnoj ženskoj kategoriji savladavši stazu za 9h10m.

serbia

Nedelju dana kasnije, 10.7.2022. godine u okviru Festivala zdravog duha u Ovčar banji održan je 2. Ok trip trail, planinska trka na Kablaru. Jelena Borišić, članica ASICS FrontRunner tima Srbije, pobedila je na distanci 8km, zauzevči time 1. mesto u ženskoj kategoriji.